tel. 728 124 180
e-mail: aromamasaze@gmail.com
Masáže Dagmar Strýhalová
www.aromamasaze.cz

MASÁŽE

Dagmar Strýhalová

aromaterapie reflexní terapie

Terapie a léčebné techniky

Aromaterapie

Aromaterapie je terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při bolesti a stresu. Posiluje imunitu organismu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností éterických olejů jak preventivně, tak i při akutních stavech.
Éterické oleje jsou vonné výtažky získané z aromatických rostlin pomocí destilace. Můžeme je vnímat jako koncentrovanou životní podstatu a energii té které rostliny a jsou hlavními nositeli ozdravného účinku aromaterapie. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely.

Aromamasáž

Při holistické aromamasáži jste zvolna uvedeni do stavu hluboké relaxace, kdy organismus dostává novou příležitost k regeneraci a fyzické a duševní pochody se harmonizují. Dokážete se lépe vyrovnat se stresem i s dávno zapomenutými bolestmi. Aromaterapeutická masáž vás dokáže zbavit únavy a napětí, předchází některým onemocněním a pomáhá léčit jiná. Přestože jsou éterické oleje nástroji jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha.

Reflexní terapie

Reflexní terapie využívá vztahů a souvislostí mezi jednotlivými částmi našeho těla. Vychází z poznatku, že na ploskách nohou a dlaních existují reflexní plošky, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Nerovnováha v určité části těla se projeví v danné reflexní plošce a my můžeme zpětně, přes tuto plošku ovlivňovat vzniklou disharmonii a snažit se o obnovení rovnováhy.

Reflexní lymfatická terapie

Je to velmi jémná technika ošetřující celý lymfatický systém pomocí reflexních zón na nohách. Podněcuje pohyb a tok městnajících a stagnujících procesůna různých úrovních lidského těla. Indikace:
  • lymfatické poruchy nejrůznějšího druhu
  • pooperační stavy
  • alergie
  • chronické infekce
  • oslabení imunity
  • kožní potíže
  • nedostatečnost v transportu různých tělních tekutin
  • kloubní potíže
  • užívání hormonální antikoncepce
  • detoxikace

Baňkování

Přikládáním baňěk a vytvářením podtlaku můžeme působit na postižené oblasti, body a dráhy. Pomáhají při odstraňování stagnací, blokád, zlepšují cirkulaci krve, lymfy a proudění životní energie. Baňkování pomáhá zejména při potížích pohybového, trávicího a dýchacího systému.

Moxování

Moxování neboli využívání tepla hořícího pelyňku se používá k prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla – postižených ploch nebo akupunkturních bodů. Teplo pelyňku prostupuje tělo do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest. Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje je v boji proti chronickým potížím, vyčerpání a špatnému trávení. Velmi účinné je při preventivním posilování organizmu.

Masáž lávovými kameny

Při masáži horkými kameny dochází k hluboké relaxaci, vnitřnímu zklidnění a uvolnění napětí. Teplo prostupující celým organismem uvolňuje zatuhlé svaly, kloubní pouzdra a úpony, podporuje tok lymfy a obnovuje regenerační procesy. Obklopí vás pocit sálavého tepla sluncem vyhřátých kamenů.Celkový dojem je umocněn použitím vysoce kvalitních olejů, které vyhřátá pokožka vstřebává v hojném množství.

Masáže těhotných

Těhotenství,porod a nové mateřstvi může vyvolávat různé emoce- od úzkostí,strachu až po velkou radost a nadšení. Jemná síla aromaterapie je velmi vhodným pomocníkem a průvodcem tímto náročným obdobím v životě ženy. Uklidňující a podpůrná masáž může poskytnout vítanou úlevu od mnoha běžných obtíží, které jsou spojeny s těhotenstvím.

Masáže kojenců a malých dětí

Láskyplná masáž může být pro děti a jejich rodiče cestou k uklidnění a rovnováze. Naučíte se jemnými a jednoduchými technikami stimulovat celý organismus vašich dětí a tím přispívat k jejich zdravému vývoji. Projevená rodičovská láska je lék mnohdy nejpotřebnější, který máme neustále při sobě.
Při své práci využívám
tyto terapie a léčebné techniky

Nejčastěji používám vhodnou kombinaci
těchto technik podle stavu a potřeb klientů

Copyright © 2014 - 2024  ·  Dagmar Strýhalová
Všechna práva vyhrazena
Webmaster Robert Sedlák